poczytalnaewa

1. Jak to się stało, że jesteś bookstagrammerką?

Znajomi mieli chyba dość oglądania zdjęć książek na moim prywatnym FB i zaczęli rzucać uwagi typu : „przestań czytać, zacznij pisać” 😉 Połowicznie im się udało, bo chociaż czytać nie przestałam, założyłam konto na Instagramie, żeby wrzucać krótkie recenzje książek.

2.Jakie książki najbardziej lubisz czytać i dlaczego?

Moje dwie miłości to literatura faktu (w tym reportaże, biografie, true crime) i książki popularnonaukowe (z naciskiem na psychologię i nauki ścisłe). Nie będę kłamać – po inne gatunki nie sięgam, choć nie ukrywam, że próbowałam niejednokrotnie.

3.Czy masz swojego ulubionego autora?


Nie, choć lubię styl Heleny Kowalik czy Przemysława Semczuka.

4. Masz jeszcze w domu miejsce na książki? ;p Wolisz wersję papierową, czy elektroniczną?

Na szczęście miejsca nie brakuje 😁Lubię obie wersje, gdyż literatura to literatura. Czytam książki papierowe, ebooki ( na telefonie i na czytniku) oraz słucham audiobooków. Ostatnio mignęło mi stwierdzenie, że ktoś gardzi wersjami elektronicznymi książek. Mimo, że ma prawo być wiernym jednej z opcji, to samo zdanie było w moim odbiorze mocno niefortunne.

5. Jaka książka najbardziej zapadła Ci w pamięci ?

„Był sobie chłopczyk” Ewy Winnickiej. Historia katowania i morderstwa dwuletniego Szymonka, którego zwłoki wyłowiono w 2010 roku i długo szukano jego oprawców.

6. Czy jest taka książka, dzięki której zmieniłaś swoje podejście do życia?

Nie, choć są takie, które zostają w podświadomości i często wracają- choćby „Soroczka” Angeliki Kuźniak czy „PlayDead.info” Urszuli Kluz-Knopek. Z każdą kolejną książką staję się bardziej świadoma, bardzo mało jest mnie w stanie zaskoczyć i zdziwić, a to się w życiu przydaje.

7. Czy Twoja codzienna praca jest powiązana z książkami? Kim jesteś prywatnie? Jeśli to nie tajemnica, opowiedz o sobie.

Z wykształcenia (podobnie jak mąż) jestem informatykiem, choć nie dane było mi pracować w zawodzie. Obecnie nie pracuję zawodowo, moją karierą jest opieka nad fantastycznym synem z Zespołem Aspergera. Mieszkamy w domu pełnym zwierząt, książek i puzzli (to moja druga pasja).

8.Dlaczego tak bardzo lubisz czytać książki?

Znajomi śmieją się, że zawsze muszę wszystko wiedzieć, bo inaczej jestem chora. Coś w tym jest – mam głód wiedzy. Specyficznej co prawda, ale jednak. Wiedzieć, to nie zawsze znaczy rozumieć. Są takie rzeczy na świecie, o których z książek się dowiaduję, ale nigdy nie zrozumiem. Nie oznacza to jednak, że mam okazywać komukolwiek brak szacunku.

9. Gdzie jeszcze w internecie można Cię znaleźć? Prowadzisz blog, kanał na Youtube? Pochwal się 🙂

Oprócz profilu Poczytalnej Ewy na IG i FB od niedawna mam swoją audycję „Insoundnity” w Htm Eco Radio i tam zajmuję się książkami i tematami ważnymi, choć niełatwymi.

Dziękuję za wywiad i życzę Ci jeszcze wielu ciekawych książek 🙂

Reklama