IZRAEL

1.Czy możesz opisać swoje życie w Izraelu?

Życie w Izraelu ma swoje dobre i złe strony. Mam rodziców i krewnych oraz kilkoro przyjaciół. Mieszkałem w małej wiosce, takiej jak Dark Ages of Age of Empires 2. Mam wszystko w życiu, ponieważ mamy dom, jedzenie i inne rzeczy.

Jako chrześcijanin katolik chodzę do kościoła, czytam Biblię, oglądam kanały dotyczące odpowiedzi na islam i nawracania na chrześcijaństwo, porzucenia islamu na  rzecz chrześcijaństwa, nowych osób nawróconych na chrześcijaństwo z innych fałszywych religii, w tym judaizmu, modlę się.

2. Jakie jest Twoje hobby?

Moje hobby to: czytanie książek ( nauki polityczne, stosunki międzynarodowe i historia)i artykułów, uczenie się obcych języków, podróże, spędzanie czasu z przyjaciółmi, spotkania i randki z Europejkami, granie na komputerze, chodzenie do muzeów, zwiedzanie miejsc historycznych.

Uczę się kilku języków obcych – rosyjskiego, czeskiego, słowackiego, niemieckiego, francuskiego, tureckiego i hiszpańskiego. Lubię też słuchać muzyki – amerykańskiej, słowackiej, arabskiej muzyki weselnej.

3. Jaką książkę teraz czytasz?

„Zbrodnię i karę” Dostojewskiego i powieść „Metro 2034” Lubię też „Wojnę i Pokój” Lwa Tołstoja.

4.  Jak to się stało, że mieszkasz w Polsce?

Pojechałem do chrześcijańskiej Europy w ramach programu wymiany. Stypendium otrzymałem od Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, pana Tadeusza Woleńskiego

Pomogła mi moja lektorka języka polskiego w Tel Awiwie . Przyznano mi  Stypendium na Letnią Szkołę Języka Polskiego w Polsce. Dostałem je na miesiąc we Wrocławiu w sierpniu 2014 r.

Ambasada RP w Tel Awiwie dała mi wizę studencką w 10 dni w przeciwieństwie do ambasady czeskiej, na którą czekałem 2 miesiące.

Bardzo się cieszę, że dostałam pracę w Warszawie i Polsce jako asystent naukowy na Uniwersytecie Marii Grzegorzewskiej.

Otrzymuję także nowe oferty pracy związane z językiem hebrajskim, arabskim i tureckim.

5. Co sądzisz o Polsce i Polakach?

Myślę, że Polska jest krajem postkomunistycznym i nie jest tak demokratyczna jak Dania, Austria i Wielka Brytania. Polacy to przeważnie bardzo mili i mili ludzie, a Polki to jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie

6. Jakiego jesteś wyznania?

Moja religia to chrześcijaństwo. Jestem grekokatolikiem Melkite i należę do tego kościoła. Jest podobny do rzymskokatolickiego.

7. Czy jest coś, do czego trudno było Ci się przyzwyczaić w Polsce?

Tak naprawdę nie miałem ani nie mam trudności z przyzwyczajeniem się do nowego życia w Polsce w chrześcijańskim społeczeństwie europejskim, ponieważ wcześniej mieszkałem w Czechach.

8. Czy lubisz polską kuchnię?

Polska kuchnia bardzo mi się podoba, na co dzień jadałem w Barze Mlecznym na Politechnice i to bardzo tanie, domowe jedzenie. Bardzo smaczne. Oczywiście lubię inne kuchnie z Azji Wschodniej, Izraela, Palestyny, Bliskiego Wschodu – Turcja, Syria, Liban. Uwielbiam grecką kuchnię.

9. Co według Ciebie jest najtrudniejsze w języku polskim?

Najtrudniejszą rzeczą i sprawą w języku polskim jest gramatyka.

10. Jakie jest twoje motto życiowe?

Sukces jest sprzymierzeńcem każdej wytrwałej osoby

11. Słyszałam, że dla mieszkańców Izraela bardzo ważne jest życie rodzinne. Czy to prawda?

w Izraelu cenimy życie rodzinne. Niektórzy ludzie mieszkają razem i blisko siebie na wsiach. Życie rodzinne polega u nas na rozmowie, wspólnym jedzeniu, graniu w karty, backgammon, gry planszowe, szachy, warcaby.

Chrześcijańskie społeczeństwo żyje w bliskich relacjach, ale to zależy także od lokalizacji – czy miasto czy wieś. W miastach sytuacja może być inna.

12. Co sądzisz o równości między kobietami i mężczyznami?

Co myślę o równości? Myślę, że powinno być więcej równości między mężczyznami i kobietami w społeczeństwie świata chrześcijańskiego. Upadek islamu, wyjście z islamu jest rozwiązaniem dla kobiet w świecie arabskim i muzułmańskim, ponieważ islamu nie można zreformować. Nie można też zreformować judaizmu.

Chrześcijaństwo jest NAJLEPSZĄ religią na świecie i zostało zreformowane. Kobiety są w lepszej sytuacji tutaj, w świecie zachodnim.

13. Podaj proszę link do napisanej przez Ciebie książki.

https://www.academia.edu/34810258/The_Role_of_Arab_Christians_in_the_Palestinian_National_Movement?fbclid=IwAR20Hsc65_xIBczbjKzgEQV4ErDrhQrE5Ww6iW8D5N4b892FZDR5JOqYs8o

Reklama