1. Jak to się stało, że jesteś blogerką?

Książki zawsze były nieodłącznym elementem mojego życia. Kiedyś pomyślałam sobie, a czemu nie założyć bloga i dzielić się z innymi moimi odczuciami po przeczytaniu książek? I tak w listopadzie 2015 roku powstała moja Czytaninka. Początki nie były łatwe, bo kompletnie nie wiedziałam jak się za to zabrać. Ale nie żałuję, że powstał blog. Lubię dzielić się z innymi tym o czym czytam.

2.Jakie książki najbardziej lubisz czytać i dlaczego?

W sumie to nie mam jakiegoś konkretnego ulubionego gatunku. Czytam niemalże wszystko, choć nie ukrywam, że przeważają u mnie obyczajówki,  a także romanse. Kiedyś nie myślałam, że będę czytać fantastykę,  a dziś nie wyobrażam sobie bez niej życia.  Lubię sięgać po książki, w których poruszane są trudne tematy, bo takie historie są prawdziwe i często emocje z książki odczuwam na własnej skórze.

3.Czy masz swojego ulubionego autora?

Czy ktoś, kto kocha książki może mieć swojego ulubionego autora w liczbie pojedynczej? Nie, to niemożliwe. Mam wielu ulubionych, a im więcej poznaję nowych, tym to grono stałe się powiększa. Niewątpliwe uwielbiam twórczość Sylwii Trojanowskiej, Edyty Świętek, Darii Skiby, D. B. Foryś, Anity Scharmach, Elżbiety Ceglarek, Nicholasa Sparksa i wielu wielu innych… Nie jestem w stanie wymienić tutaj wszystkich.

4. Masz jeszcze w domu miejsce na książki? ;p Wolisz wersję papierową czy elektroniczną?

Miejsca w domu na książki już brak. Książki znajdują się wszędzie, wszystkie regały zapełnione,  a mam ich sześć. Ale w nowym domku będę miała własny pokój biblioteczny. 

Jeśli chodzi o to czy wolę wersję papierową czy też elektroniczną,  to niezmiennie zawsze będę powtarzała, że papier będzie u mnie na pierwszym miejscu. Lubię zapach nowej książki, lubię to, że mogę ją w dowolnej chwili wziąć w dłonie i przekartkować.  Nie oznacza to jednak, że nie sięgam również po wersje elektroniczne.

5. Jaka książka najbardziej zapadła Ci w pamięci?

„Uwolnij mnie” Darii Skiby. To jej debiut, ale pamiętam jak dziś ile ta książka wywołała we mnie emocji. Mam do niej ogromny sentyment i tak już pozostanie.  Gorąco zachęcam Was do przeczytania tej pozycji. 

6. Czy jest taka książka, dzięki której zmieniłaś swoje podejście do życia?

Ciężko powołać się na jeden konkretny tytuł. Wszystkie przeczytane książki, które niosą w sobie przesłanie mają wpływ na moje życie. Dzięki takim pozycjom niejednokrotnie inaczej postrzegam świat i dane sytuacje.

7. Czy Twoja codzienna praca jest powiązana z książkami? Kim jesteś prywatnie? Jeśli to nie tajemnica, opowiedz o sobie.

Moja codzienna praca nie jest powiązana z książkami, choć gdybym taką miała z całą pewnością bym nią nie pogardziła.  W sezonie pracuję we Francji przy zbiorze ziół takich jak szpinak, sałaty, estragon, koperek, kolendra, trybula, mięta, pietruszka itp. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką,  właścicielką psa shih tzu  (Franco) oraz kucyka (Oskara). Kocham zwierzęta, w szczególności mam zamiłowanie do koni. Jestem absolwentką technikum hodowli koni i jazda konna nie jest mi obca. Na ogół jestem wesołą, zazwyczaj uśmiechniętą, a czasem trochę szaloną kobietą kochającą życie. Wolne chwile spędzam na czytaniu książek. 

8.Dlaczego tak bardzo lubisz czytać książki?

Dlaczego tak bardzo kocham czytać książki? Hmmm… miłością do czytania zaraziła mnie moja mama. Będąc młodą dziewczyną nie rozumiałam jak można skończyć czytać książkę po czym otworzyć ją na pierwszej stronie i znów czytać od nowa. Jak dziś pamiętam, że to była „Kronika pewnej znajomości” (dzisiaj bardziej znana jako „Pamiętnik) od Nicholasa Sparksa. I to właśnie od jego książek zaczęła się moja wielka miłość do czytania. 

9.Gdzie jeszcze w internecie można Cię znaleźć? Prowadzisz blog, kanał na Youtube? Pochwal się 🙂

W Internecie znajdziecie mnie na: 

– blogu www.czytaninka.blogspot.com  

– Facebooku www.facebook.com/czytaninka

– instagramie www.instagram.com/czytaninka


Serdecznie zapraszam do siebie. 

Reklama