„Los Angeles. Miasto-państwo w siedmiu lekcjach”.

Los Angeles miasto-państwo

Los Angeles to nie tylko miasto. Według niektórych osób Los Angeles to-miasto-państwo obejmujące 88 miast. Mieszka tam ponad 10 mln ludzi. Mówiąc o LA, ludzie mają na myśli teren, w skład którego wchodzą także: Beverly Hills, Compton i Hollywood. Los Angeles w zawrotnym tempie rozwija się gospodarczo. Jednak niektórzy nie zgadzają się z określeniem miasto-państwo gdyż miasto-państwo powinno mieć swoje centrum i peryferia, Los Angeles ma wiele centrów.

„Los Angeles wyprzedza 40 stanów Amerykańskich pod względem liczby ludności. Gospodarczo wyprzedza niemal wszystkie, nie wspominając o Arabii Saudyjskiej, Norwegii czy Tajwanie„.

Wywiady

Autor próbując opisać miasto-państwo przeprowadził wywiady z osobami z różnych miejsc i znajdującymi się w różnych sytuacjach życiowych.
Książka została podzielona na 7 rozdziałów. Każdy na inny temat lub o innej grupie ludzi. Znajdziemy to informacje m.in o sektach, imigrantach, ludziach bezdomnych, ludziach uzależnionych od narkotyków lub o katastrofach naturalnych takich jak: pożary, powodzie czy trzęsienia ziemi.

„W ten sam weekend parotysięczna „karawana” mieszkańców Ameryki Środkowej dotarła do leżącej nieco na zachód od nas Tijuany i starała się przedostać do Kaliforni”.

Moja opinia

Chociaż temat książki jest bardzo ciekawy, książkę przeczytałam z trudem. Nie za bardzo pasuje mi język, jakim została napisana. Nie wiem czy to za sprawą autora czy tłumacza.
Na pewno z książki można się wiele dowiedzieć. Możemy zgłębić wiedzę o grupach, które są na co dzień wykluczone przez mieszkańców z prawdziwego życia. Możemy dowiedzieć się jak to jest żyć w dzielnicy, w której królują narkomani i bezdomni. Czy jest tam bezpiecznie? Czy można tam żyć nie martwiąc się o życie swoje i bliskich?
Czy warto pomagać imigrantom? Czy łatwo jest przedostać się do Ameryki?

Na te pytania znajdziemy odpowiedź czytając książkę „Los Angeles. Miasto-państwo w siedmiu lekcjach”.

Reklama

1 komentarz do “„Los Angeles. Miasto-państwo w siedmiu lekcjach”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s