Antyterroryści

POLSKIE SIŁY SPECJALNE

Autor przeprowadza wywiady z antyterrorystami. Z książki możemy dowiedzieć się jak funkcjonują polskie siły specjalne teraz, a jak funkcjonowały kiedyś. Dowiadujemy się jak wyglądają kursy wstępne egzaminy i ile siły fizycznej i psychicznej trzeba mieć, żeby je przejść.

„Na naszym kursie najgorszy był ostatni tydzień. Prawie w ogóle nie spaliśmy. W nocy ćwiczyliśmy taktykę, a za dnia mieliśmy normalne egzaminy: bieganie, tor przeszkód, strzelanie”.

AKCJA W MAGDALENCE

Antyterroryści opisuą jak wyglądała słynna akcja w Magdalence, starcia z mafią wołomińską i pruszkowską, ale też wiele innych akcji, bardziej przyziemnych, jak akcja z Warszawskiego Targówka.

Autor pokazuje jak ważną rolę wśród służb specjalnych odgrywa poczucie wspólnoty. Tutaj nie ma miejsca na nieporozumienia. Jeden za wszystkich-wszyscy za jednego.

Z tej pozycji możemy dowiedzieć się naprawdę wiele na temat pracy w jednostce antyterrorystycznej. Oczywiście nie dowiemy się wszystkiego bo wiele szczegółów nie może ujrzeć światła dziennego.


MOJA OPINIA
Książkę tę czytałam z zainteresowaniem, ale w kilku etapach. Dzięki podziałowi na wiele rozdziałów, nie trzeba jej czytać od razu w całości, a nawet więcej-można czytać rozdziały nie po kolei, a i tak zrozumiemy o co chodzi.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s