ŚWIAT NA CELOWNIKU


 PORADNIK CZY REPORTAŻ?

Trudno jest zdefiniować kategorię tej książki. Z jednej strony jest to poradnik, z drugiej reportaż. Naval radzi jak przygotować się do podróży, na co zwracać uwagę wybierając kraj docelowy, a jednocześnie pisze o własnych doświadczeniach.

O CZYM?

W pierwszej części książki autor pokazuje m.in. jak skutecznie przygotować plan podróży i czym możemy przypłacić nietrzymanie się planu. Dostajemy też wykaz rzeczy, które autor zabiera na każdą wyprawę, co może nam pomóc w planowaniu własnej podróży. Każdy rozdział książki to inne porady podróżnicze. Druga część poświęcona jest pobytowi w kraju docelowym. Autor radzi jak zwiedzać, na co zwracać uwagę, czego unikać.

Czasem jedna podróż opisana jest w kilku rozdziałach. Autor nie dzieli książki na rozdziały pod kątem krajów, tylko etapów i zadań podróżniczych. Dając nam rady, przy okazji opisuje swoje podróże. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak podróżuje żołnierz GROM-u, jakie miejsca zwiedza, gdzie przebywa i jakie przeżywa przygody. Dowiadujemy się także jakie niespodziewane sytuacje mogą nas spotkać w różnych miejscach, zależnie od kraju. Możemy przeczytać m.in o wyprawie do Chile, Indii, Niemiec i Pakistanu.

MOJA OPINIA

Cała książka napisana jest lekki językiem, dzięki czemu przyjemnie się ją czyta. Ogromnym plusem jest mnóstwo zdjęć z różnych krajów, które zwiedzał autor. Trochę brakowało mi dokładnego opisu akcji i miejsc pobytu Navala, ale podobno są opisane w poprzedniej książce.


 

Reklama

1 komentarz do “ŚWIAT NA CELOWNIKU

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s