Czekając na Armagedon

Akcja powieści „Czekając na Armagedon” toczy się w przyszłości. Na świecie następują niewyobrażalne zmiany. Zakazano wyznawania i celebrowania jakiejkolwiek religii. Zabronione zostało modlenie się i inne formy głoszenia Słowa Bożego. W kraju zapanował chaos. Brakowało jedzenia, na ulicach panowały niebezpieczne zamieszki.

Mieszkańcy chronili się, jak umieli. Niektórzy opuszczali miasto, żeby znaleźć bezpieczne schronienie, inni czekali na wskazówki od swoich przywódców duchowych. Świadkowie Jehowy uważali, że nadchodzi oczekiwany przez nich Armagedon. Schronili się w lesie w oczekiwaniu na nowy porządek świata.

Armagedon nie przychodził, a ludzie byli coraz bardziej zdenerwowani. Mieszkali w trudnych warunkach, a na dodatek nie mieli co jeść. W takich momentach ludzie pokazują swoje prawdziwe oblicze. Niektórzy, pomimo że zapewniali innych o swojej religijności i miłości do bliźniego, stali się agresywni i nielojalni. Dawni przyjaciele donosili na siebie policji, byle tylko przypodobać się władzom.

Niektórzy bohaterowie wyraźnie stawiali religię wyżej niż miłość do drugiego człowieka. Osądzali innych patrząc na wyznawaną przez nich religię. Uważali, że muszą być posłuszni Bogu bo inaczej zginą w Armagedonie. Posłuszeństwo według nich oznaczało niezadawanie się z wyznawcami innej wiary.

Jak to stare porzekadło mówi „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” i ta książka wyraźnie nam to pokazuje. Nie ważne z jakiej grupy kulturowej, etnicznej, czy religijnej ktoś się wywodzi. Ważne jest to, co ma w sercu. Ważne jest, czy naprawdę w życiu kieruje się współodczuwaniem, czy tylko stara się przypodobać Bogu, żeby załatwić sobie miejsce w ” niebie”.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s