Niebezpieczne kobiety

Słyszeliście kiedyś jak ludzie narzekają na policję, mówią, że zostali pobici bez powodu? Ja tak. Byłam pewna, że to przesada, przecież oni stoją na straży prawa.

Dzięki tej książce możemy poznać od podszewki pracę kobiet w polskiej policji. Funkcjonariuszki bez owijania w bawełnę opisują swoją codzienną pracę. Podają przykłady trudnych, czasem śmiesznych, a czasem odrażających akcji, w których brały udział. Nie kryją się też z tym, że wyładowują swoją złość na innych używając przemocy bez powodu.

„Ale ja na tej adrenalinie postanowiłam się jeszcze nad nim poznęcać. Wzięłam go do takiego zagajnika przed szpitalem, rzuciłam na ziemię i zaczęłam mu łeb wycierać w tym piachu, co tam był. Jeszcze mu na dokładkę gazem mordę natarłam. Powiem Ci, że wył jak pies”.


Poza tym według niektórych bohaterek czymś oczywistym jest upijanie się do upadłego wspólnie ze współpracownikami i przełożonymi. Jedna z bohaterek opisała dzień, w którym pod wpływem alkoholu, razem z innymi funkcjonariuszami pełniła służbę.

„Każdy wypił po jednej. No to dokupiliśmy więcej. W zasadzie to od cholery tych butelek było. No i pojechaliśmy radiowozem do takiego zagajnika koło szpitala. Tam włączyliśmy sobie muzykę i zaczął się lekki balecik przy radiowozie”.

Na początku ciężko było mi czytać tę książkę. Po przeczytaniu 1/3 odłożyłam ją i nie wiedziałam, czy jeszcze do niej wrócę. Bardzo mi przeszkadzał język, jakiego używały policjantki. Pełno tam przekleństw i specyficznych określeń.

Ta książka wprawiła mnie w osłupienie. Jestem zawiedziona zachowaniem polskich funkcjonariuszek. Mam nadzieję, że taka postawa nie jest regułą.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s