A oni wciąż mnie szukają

Zabierając się za czytanie książki ” A oni wciąż mnie szukają”, spodziewałam się relacji z przebiegu akcji przestępczych gangu. Wyobrażałam sobie, że dowiem się jak krok po kroku przebiega przemyt narkotyków.

Tymczasem przedmiotem książki jest życie żony członka gangu. Akcja skupia się na relacjonowaniu codziennego funkcjonowania kobiety, która z racji tego, że urodziła się w rodzinie gangsterów, musiała poślubić mężczyznę z tych kręgów.

Książka napisana jest w formie listu matki do córki. Matka wyjaśnia córce swoje życiowe decyzje, tłumaczy dlaczego ich życie wygląda tak, a nie inaczej. Zapewnia córkę, że zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby uwolnić siebie i ją od gangsterskiego środowiska.

Najpierw autorka opisuje swoje życie przed poznaniem męża. Następnie zapoznaje czytelnika z codziennymi trudnościami, z którymi przyszło jej się mierzyć po poślubieniu członka gangu. Jej miejsce w rodzinie męża było na szarym końcu. Kobiety w takich rodzinach nie mają nic do powiedzenia. Mimo, że mąż był bogaty, w wyniku działalności przestępczej zarobił majątek, żonie ledwo starczało pieniędzy na jedzenie.

Pomimo poruszenia w książce innych tematów niż się spodziewałam, jestem pozytywnie zaskoczona. Poznałam życie rodzin członków grup przestępczych. Oczywiście jest to dla mnie szok. Byłam pewna, że takie osoby żyją w luksusach i mają się dobrze.

Jedyną rzeczą, która mi przeszkadzała był zbyt długi opis życia bohaterki przed poślubieniem gangstera. Miałam wrażenie, że to się nie skończy, a z niecierpliwością czekałam na wątek o mafii.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s