Demaskatorka

Kathryn jest 40 letnią policjantką w trakcie rozwodu. W tym trudnym okresie potrzebuje zmiany. Przypadkowo trafia na ogłoszenie-Międzynarodowe Policyjne Siły Zadaniowe prowadzą nabór pracowników. Bohaterka nie zastanawia się długo.

Na miejscu Kathryn z ogromnym zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki. Jest rzetelnym i obowiązkowym pracownikiem. Pracuje w policji ponieważ chce pomagać innym, pilnować przestrzegania prawa, a jeśli lokalne prawo kogoś krzywdzi, pracować nad zmianą jego interpretacji. Niby to takie oczywiste, ale jak się później okaże, nie do końca.

„Zakręciło mi się w głowie. Czyżby policjant właśnie ujawnił poufne informacje na temat szczegółów sprawy? I to podejrzanym w tejże sprawie? Tak, dokładnie tak zrobił. Ten e-mail mógł on równie dobrze zatytułować:”Zadbajcie o swoje alibi koledzy””.

Dzięki staraniom, jakie Kathryn wkłada w swoją pracę, dostaje awans. Rozpoczyna pracę w placówce ONZ na stanowisku ds. uchodźców. Szczególnie koncentruje się na pomocy kobietom. Szybko odkrywa, że w Bośni handel kobietami kwitnie. Wiele lokali pod przykrywką restauracji, sklepu, czy baru prowadzi nielegalnie kluby nocne.

Bohaterka odkrywa, że z ich usług korzystają funkcjonariusze policji, żołnierze, pracownicy ONZ i różnych innych organizacji państwowych. Ludzie, którzy przyjechali tu żeby pomóc mieszkańcom, sami popełniają okrutne przestępstwa.

„I wiem, gdzie można znaleźć naprawdę milutkie dwunasto-,no , może piętnastolatki”

Do klubu siłą przemycane są nastolatki. Właściciele podają im narkotyki i przetrzymują wszystkie dziewczyny w jednym, małym, dusznym pomieszczeniu. Kathryn nie wierzy w to, co widzi. Zaczyna zbierać dowody, gromadzić dokumenty na temat nielegalnego przetrzymywania i wykorzystywania seksualnego młodych dziewczyn.

„Podniosłam kupkę banknotów,żeby ocenić jaka kwota wchodziła w grę i oczy mi się rozszerzyły, kiedy zobaczyłam, co się znajdowało pod nią. Patrzyłam na związane gumką kilkanaście paszportów.

Jeszcze bardziej zaskakuje ją to, że większość urzędników i funkcjonariuszy wie o tej sprawie, a mimo to nie są zainteresowani jej rozwiązaniem. Mało tego, próbują utrudnić śledztwo, nie wiadomo jak i dlaczego sprawy zostają bezzasadnie przekazane komu innemu i zamknięte. Kiedy pomimo starań funkcjonariuszy, Kathryn nie poddaje się i dalej pracuje nad wyjaśnieniem sprawy, zostaje zdegradowana.

„Zdaje się, że komuś zależy na tym, żeby Pani za bardzo nie węszyła”.

Czy Kathryn będzie w stanie pomóc wykorzystywanym i przerażonym nastolatkom? Czy poradzi sobie w kraju ogarniętym korupcją? Czy któryś z urzędników postawi dobro człowieka nad swoim portfelem? Książka pisana jest bardzo przystępnym językiem. Jest bardzo interesująca, porusza poważne problemy, opowiada o krzywdzie, której doświadczają niewinni ludzie, ale opisy nie są brutalne. Polecam !

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s