Żony gejów

Autorka książki stara się poznać świat gejów i ich partnerek. Próbuje znaleźć odpowiedź na trudne pytania, które pojawiają się u każdego, kogo dosięga ta historia. Rozmawia zarówno z gejami, jak i ich żonami. Okazuje się, że czasem obie strony mają zupełnie inny ogląd sytuacji.

Homoseksualizm dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Ta książka poświęcona jest mężczyznom, dlatego będę używała formy męskiej.

Jaką postawę przyjmuje mężczyzna?

Wielu mężczyzn zdaje sobie sprawę ze swojej odmiennej orientacji seksualnej już na początku związku z kobietą. Chcą być „normalni” i żyć tak, jak inni. Czują się zobligowani do założenia rodziny i stworzenia bliskiego, czułego związku z kobietą. Co z tego, że jest udawany…..Ważne, że w oczach społeczeństwa wiodą takie życie, jakie większość osób uważa za normę.

Niektórzy mężczyźni starają się ukryć swoją tożsamość seksualną zarówno przed sobą, jak i przed bliskimi. Czasem kobieta czuje, że nie pociąga męża. Czuje, że „coś jest nie tak”. Jedna z bohaterek przypadkowo dostrzegła, że mąż rozmawiał na portalu randkowym z innym mężczyzną. Inna zobaczyła jak mąż pod wpływem alkoholu dotyka nogi przyjaciela. Próbowały o tym rozmawiać, ale bez skutku. Partnerzy złościli się i wmawiali kobietom, że wymyślają niestworzone rzeczy.

„Jestem z gejem, który nie chce się do tego przyznać. Jest mi z tym źle. Nie jestem z nim szczęśliwa, jednak nie wiem, co mam zrobić. Czy gdyby się przyznał, powiedział to otwarcie-byłoby mi łatwiej odejść od niego? Nie wiem, może. A może nie”.

Często mężczyźni dostrzegają swoją orientację seksualną dopiero po latach związku. Stają wtedy przed moralnym dylematem. Czy powiedzieć o tym żonie? Czy mam prawo niszczyć rodzinę? Czy moja orientacja seksualna, pożądanie i namiętność są ważniejsze od przyjaźni i wielu lat spędzonych wspólnie z żoną? Nawet jeśli są zdecydowani, żeby odejść od partnerki i chcą tego z całego serca, i tak czują się poszkodowani, być może nie mniej niż druga strona.

„Z jednej strony odzyskał poczucie wolności, jaką daje świadomość, że nie musi już kłamać i się ukrywać. Odzyskał poczucie własnej wartości. Z drugiej strony przyznał, że w ogólnym bilansie może nawet więcej stracił, niż zyskał. „Zdaję sobie sprawę, że to zabrzmi niewiarygodnie-westchnął, ale…ja naprawdę bardzo kochałem moją żonę””.

Co z żoną geja?

Nie ma jednego modelu związku z gejem. Nie da się odpowiedzieć na pytania „Dlaczego przyciągnęłam geja?” , „Dlaczego wcześniej tego nie zauważyłam?” Niestety wiele kobiet zadręcza się tymi pytaniami myśląc, że to z nimi jest coś nie tak, jeśli związały się z takim mężczyzną. Znaczna część kobiet nie radzi sobie w takich sytuacjach.

Na pewno pomogłaby im rozmowa z rodziną, jednak nie mają odwagi podzielić się z bliskimi swoim bólem. Wstydzą się. Zostają z tym same. Niektóre popadają w depresję, mają myśli samobójcze. Inne planują zemstę na partnerze. Mszczą się np. odcinając się od niego i nie pozwalając mu na kontaktowanie się z dziećmi.

„Wyznanie komukolwiek, że mój mąż, ojciec moich dzieci jest gejem, wydawało mi się barierą nie do przejścia. Miałam to poczucie, że dopóki nikomu nie zdradzę naszego sekretu, dopóty nie stanie się on prawdą, że jeszcze wszystko będzie można odwrócić”.

Czasem kobiety podejmują decyzję o pozostaniu w takim związku . Jedna z bohaterek mówi, że kocha partnera i za dużo razem przeżyli, żeby teraz to zniszczyć. Później wspomina, że boi się zmian. Boi się samotności. Tylko ona wie, o co tak naprawdę chodzi.

Kobieta, która była w takiej relacji musi na nowo odnaleźć siebie. Czeka ją długi proces pracy nad sobą. Musi zaakceptować fakt, że jej mąż jest homoseksualistą. Bez tego nie zrobi kroku naprzód. Niektórym zajmuje to kilka miesięcy, innym kilka lat, a jeszcze inne nigdy nie mają odwagi przyznać się do tego.

Przytoczone przeze mnie przykłady to tylko część opisanych w książce sytuacji.

Dla kogo jest ta książka?

Polecam tę książkę osobom, które interesują się postawą, zachowaniem i sposobem myślenia człowieka. Na pewno pomoże im lepiej rozumieć osoby homoseksualne. Każdy może mieć w swojej rodzinie lub wśród znajomych geja lub lesbijkę, tylko nie każdy o tym wie.

Polecam tę książkę także osobom, które borykają się z problemem bycia w zawiązku z partnerem, który czuje pociąg do osób tej samej płci . Niektórym ta książka może pomóc zrozumieć związek i to, co się w nim dzieje. A wtedy już tylko krok do zmian.

Reklama

2 komentarze do “Żony gejów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s