Laponia-wszystkie imiona śniegu

Jedna z bardzo niewielu książek, których nie zdołałam przeczytać. Uważam, że książka jest nudna i nie na temat.

Kupując tę książkę miałam nadzieję, że dowiem się jak obecnie żyją Lapończycy, jakie mają zwyczaje i czym zajmują się na co dzień. Nawet na okładce autorzy obiecują dawkę wiedzy na temat codziennego życia mieszkańców Laponii. Tymczasem znaczną część książki stanowią opowiadania o mitologii, baśniowych postaciach oraz o legendach mieszkańców, co w ogóle mnie nie interesuje.

Książkę oddałam do biblioteki. U mnie w domu tylko niepotrzebne zajmowałaby miejsce w regale.

Podsumowując: Treść książki jest niezgodna z opisem na okładce. Jeśli interesują Cię legendy mieszkańców Laponii, książka na pewno Ci się spodoba. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o informacje na temat współczesnego życia mieszkańców tego odległego miejsca, ta książka nie jest dla Ciebie.

Z ciekawostek napiszę, że autorzy zostali posądzeni o plagiat przez pisarkę Alda Sigmundsdottir. Autorka twierdzi, że informacje zawarte w ich wcześniejszej książce „Rekin i baran. Życie w cieniu islandzkich wulkanów” są kopią jej twórczości. Sprawa miała swój finał w sądzie. Ostatecznie wydawnictwo wycofało ze swojej oferty tę książkę.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s